Jungtinės Amerikos Valstijos keičia savo poziciją globalinio atšilimo klausimu

2004-08-31
JAV kongresas patvirtino ataskaitą parengtą mokslininkų, iš JAV valstybinių įstaigų, konsorciumo, kuri pripažįsta žmogaus veiklos įtaka klimato kaitai ir globaliniam atšilimui.

"Bušo administracija ilgai vilkino pripažinimą, kad globalinis šiltėjimas yra žmogaus sukeltas reiškinys ir sukelia rizika žmonėms ir aplinkai. Taigi šis žingsnis yra labai sveikintinas" sako WWF-US klimato kaito programos vadovė Katherine Silverthorne.

Ataskaitoje teigiama, kad atmosferos cheminių-fizinių indeksų kitimo krypčių palyginimas stebėjimuose ir matematiniuose modeliavimuose rodo, kad pokyčiai Šiaurės Amerikoje nuo 1950 iki 1999 vargiai ar galėjo atsitikti tik dėl natūralių klimato variacijų. Pastebėti pokyčiai per šį periodą yra atitinkantys modeliavimo rezultatus, kurie apima antropogeninį poveikį pasireiškiantį atmosferoje didėjančiomis šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir sulfatų aerozolių koncentracijomis.

Ankstesnė ataskaita parengta JAV federalinės administracijos, kuri akcentavo mokslininkų sutarimą, kad pagrindinė globalinio atšilimo priežastis yra žmogaus veikla, buvo atmesta JAV vyriausybės kaip “ataskaita sukurta biurokratizmo”. Bušo administracijos oficialūs atstovai slopino informacijos teikimą klimato kaitos klausimais bei abejojo tyrėjų pateiktais mokslinių tyrimų duomenimis.

Informacija paimta iš WWF oficialaus tinklalapio.