Klaipėdos universitete susirinkę užsienio ekspertai padės sukurti nėgių išteklių valdymo ir apsaugos strategiją

2019-04-04

 Klaipėdos universitetas, kartu su Latvijos aplinkosaugos, maisto saugos ir gyvūnų gerovės institutu „BIOR“ bei Lietuvos gamtos fondu sukvietė mokslininkus iš Baltijos jūros regiono šalių, Jungtinės karalystės, Belgijos, Portugalijos ir Kanados į tarptautinį seminarą pasidalinti patirtimi nėgių išteklių valdymo ir apsaugos klausimais.

Anksčiau minėti partneriai vykdo projektą „Tarpsieninis nėgių išteklių valdymas Lietuvoje ir Latvijoje – LAMPREY“. Jo tikslas – sustiprinti Latvijoje ir Lietuvoje svarbaus ištekliaus – nėgių – tvarų, moksliniais duomenimis pagrįstą valdymą. Tam reikia parengti iki šiol neegzistavusią ilgalaikę strategiją.

Nėgių išteklių valdymo ir apsaugos strategija bus kuriama remiantis projekto mokslinių tyrimų duomenimis (nėgių populiacijų būklės ir genetinės struktūros, nėgių migracijos ir žvejybinio mirtingumo,  žuvivaisos efektyvumo tyrimų, migracijos kliūčių inventorizacijos) ir kitų šalių gerąja praktika, kuri bus perimta iš ekspertų organizuojamo tarptautinio renginio metu.  

Seminare Klaipėdos universitete Jūros tyrimų institute balandžio 11-12 dienomis dalyvaus ir pranešimus skaitys mokslininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Lenkijos, Škotijos, Belgijos, taip pat Latvijos ir Lietuvos respublikų Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų, kurios yra atsakingos už išteklių valdymą, atstovai. Nuotoliniu būdu per vaizdo transliaciją pranešimus skaitys nėgių išteklių valdymo ekspertai iš Portugalijos ir Kanados.