Gražiausių varlių nuotraukos keliauja per Dzūkiją

2013-01-17

Gražiausių roplių ir varliagyvių nuotraukų paroda „Ar iš balos tas gražumas“ tęsia savo „odisėją“ Dzūkijoje. Pasisvečiavusios Lazdijų viešojoje bibliotekoje, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamente, fotogeniškiausios varlės ir ropliai sausio 15 d. perkraustytos į Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Merkinės lankytojų centrą.

Nuotraukų paroda – puikus būdas atkreipti visuomenės dėmesį į šiuos gyvūnus, dažnai nepelnytai nuvertinamus kaip estetiškai nepatrauklius. Nuotraukose varlės ir rupūžės atsiskleidžia naujoje šviesoje, fotografo objektyvui sumaniai išryškinus plika akimi nepastebimus bruožus, ne vienas parodos lankytojas aikteli iš nuostabos.

Lietuvos gamtos fondas bendradarbiauja su Dzūkijos nacionaliniu parku kurdamas bandomąjį ekologinį tinklą pietų Lietuvoje. Nuotraukose užfiksuotos tikslinės roplių ir varliagyvių rūšys, kurioms išsaugoti kuriamas ekologinis tinklas: balinis vėžlys (Emys orbicularis), europinė medvarlė (Hyla arborea), raudonpilvė kūmutė (Bombina bombina), skiauterėtasis tritonas (Triturus cristatus), nendrinė rupūžė (Bufo calamita), žalioji rupūžė (B. viridis), paprastoji česnakė (Pelobates fuscus), smailiasnukė varlė (Rana arvalis), mažoji kūdrinė varlė (R. lessonae), vikrusis driežas (Lacerta agilis).

Merkinės apylinkių gyventojai ir svečiai aplankyti parodą  ir susipažinti su nuotraukose užfiksuotais Dzūkijos gamtos turtais gali iki vasario 12 d.

Lietuvos gamtos fondo informacija ir nuotraukos.