Susipažinimas su atkurtų roplių ir varliagyvių buveinių priežiūra bei balinių vėžlių veisimo ir paleidimo į laisvę patirtimi Lenkijoje
2014 balandžio 18
Prabudus medvarlėms ir vėžliams projekto vykdytojai patraukė į mokomąją išvyką. Balandžio 14 – 16 dienomis atstovai iš Dzūkijos nacionalinio parko, Metelių ir Veisiejų regioninių parkų, Lietuvos zoologijos sodo, Aplinkos ministerijos, Lietuvos herpetologų draugijos, Amphi Consult ir Lietuvos gamtos fondo susipažino su atkurtų roplių ir varliagyvių buveinių priežiūra bei balinių vėžlių veisimo ir paleidimo į laisvę patirtimi Lenkijoje. Išvykos dalyviai aplankė Mozūrų regioną, kuriame Napiwodzko-Ramucka miško Natura 2000 teritorijoje vėžlių ekspertas Grzegorz Górecki pristatė ilgametę balinių vėžlių buveinių atkūrimo ir tolimesnės priežiūros patirtį.
Toliau išvykos dalyviai patraukė į Narevo upės slėnį, kuriame 2002 metais buvo iškasta 50 vandens telkinių varliagyviams. Varliagyvių ekspertas Lars Briggs papasakojo apie tokių buveinių sukūrimą. Apžiūrėję kelias kūdras išvykos dalyviai galėjo įvertinti ganymo naudą kūdrų palaikymui tokiame stovyje, kad jos būtų tinkamos medvarlėms ir raudonpilvėms kūmutėms.
Paskutinę išvykos dieną dalyviai lankėsi Polesės nacionalininiame parke, kuriame išsamiai susipažino su vėžlių apsauga. Parko direktorius Jarosław Szymański pristatė parko situaciją, vėžlių veisimo centro vedėjas Radosław Olszewski pristatė grėsmes, iškylančias baliniams vėžliams ir apsaugos priemones, balinio vėžlio apsaugą Chelmo kraštovaizdžio parke pristatė Chelmo regioninio aplinkos apsaugos departamento direktorius Janusz Holuk, projekto vadovė Dalia Bastytė papasakojo kolegoms iš Lenkijos apie ECONAT projekto veiklą. Apžiūrėję balinių vėžlių veisimo centrą bei buveines Polesės nacionaliniame parke išvykos dalyviai patraukė atgal į tėvynę. Išmokta patirtis žmonėms, dirbantiems su ropliais ir varliagyviais, pravers šią vasarą pirmą kartą Lietuvoje paleidžiant išveistus vėžliukus į laukines buveines bei planuojant ilgalaikę buveinių priežiūrą.