Rūšių ralis – kasmet gamtininkų bendruomenę suburiantis renginys
Paskutinį gegužės savaitgalį Dubysos regioniniame parke vyko šeštasis Rūšių ralis. Tai jau tradicija tapęs renginys, kasmet nuo 2013 metų sukviečiantis gamtininkų bendruomenę į vis kitą Lietuvos vietą tyrinėti gamtos ir varžytis, kuri komanda pamatys ir atpažins daugiau augalų, gyvūnų bei grybų rūšių.
Ralio idėja kilo 2012 m. nedidelei grupelei gamtininkų lankantis Punios šile ir tyrinėjant šios ypatingos vietos florą ir fauną. Jau kitais metais čia buvo surengtas pirmasis Rūšių ralis, toliau sėkmingai keliaujantis po visą Lietuvą. 2014 m. Rūšių ralis vyko Margupio botaniniame draustinyje (Jurbarko raj.), jo buvo rasta ypač reta (žinomos tik trys radavietės Lietuvoje) kalninė cikada (Cicadetta montana). 2015 m Renavo dvaro apylinkėse (Mažeikių raj.) buvo aptikta nauja rūšis Lietuvai – drugys klevinė pamenė (Pammene regiana). Rekordinis komandų skaičius – net 22 – dalyvavo Rūšių ralyje 2016 Labanoro regioniniame parke. 2017 m. Veisiejų regioniniame parke vyko atkakli kova dėl nugalėtojų titulo, skirtumas tarp pirmąją ir antrąją vietas užėmusių komandų buvo tik 7 rūšys. 2018 metais Dubysos regioniniame parke buvo sumuštas Rūšių ralio rekordas – pirmąją vietą užėmusi komanda Malus cruenta rado ir pažino net 1012 rūšių! Kokios staigmenos laukia Rūšių ralio 2019 dalyvių..?
Kiekvienais metais Rūšių ralio metu vyksta ir edukaciniai užsiėmimai. Šiai metais vyko dvi paskaitos: dr. Jurgos Motiejūnaitės iš Gamtos tyrimų centro „Kerpių įvairovė Lietuvoje“ bei entomologų draugijos prezidento dr. Andriaus Petrašiūno „Kaip pažinti dvisparnius vabzdžius (Diptera)?“ Jas pažūrėti galite čia:
Kaip pažinti dvisparnius vabzdžius?
Taip pat – akimirkos iš praktinio rūšių pažinimo:
Rūšies vien iš paveisklėlio neatskirsi
Daugiau įspūdžių ir informacijos apie Rūšių ralį: