Žaliasis dviračių paradas kvies tausoti aplinką

2014-04-15

Žaliasis meninių dviračių paradas grįžta į Vilnių! Išskirtinio dviračių entuziastų susidomėjimo praėjusiais metais sulaukęs renginys, šiemet tęsis tris dienas – balandžio 25-27 dienomis, ir virs tikru dviračių kultūros festivaliu „Who did that to my bike?” Kviečiame prisijungti prie šios iniciatyvos ir savo dviračiu skleisti žinią, kad dviratis vietoj automobilio – gali būti kiekvieno mūsų asmeninis indėlis, siekiant išsaugoti švaresnę bei sveikesnę aplinką.

Pasiruošk festivaliui jau dabar: griebk savo dviratį, dalyvauk dviračių puošimo dirbtuvėse, taip išreikšk savo valią tausoti aplinką ir važinėdamas tokiu dviračiu atkreipk visuomenės dėmesį į būtinybę sumažinti CO2 emisijas. Juk būtent į dviratį išmainydami automobilį, kiekvienas iš mūsų galime prisidėti, kad į atmosferą patektų mažiau šių šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Kad dviratis – ne tik aplinką tausojanti transporto priemonė, bet ir puikus meninio įkvėpimo šaltinis, pernai įrodė gausus būrys dviračių entuziastų, savo dviračius pavertę tikrais meno kūriniais.  Pasipuošti savo dviratį paradui visi gali jau dabar veikiančiose meninėse dirbtuvėse, į kurias galima užsiregistruoti iš anksto  „Facebook“ paskyroje „Who did that to my bike?“ arba renginio puslapyje internete degantiszmogus.lt. Meninių dviračių dirbtuvių metu papuošti dviračiai į sostinės gatves išriedės balandžio 26 d. ir specialiai sukurtu maršrutu išpieš dviratį miesto žemėlapyje.

„Who did that to my bike” festivalio metu vyks kitos su dviračių kultūra ir aplinkosauga susijusios veiklos ir reginiai: balandžio 25 d. prie Baltojo tilto pirmą kartą bus surengtos dviračių polo parodomosios varžybos, atliekami kvapą gniaužiantys dviračių triukai ir iki pat vėlyvo vakaro po atviru dangumi rodomi filmai dviračių ir aplinkosaugos tematika, vyks gyvo garso muzikinis pasirodymas. Balandžio 26 d. bus galima ir patiems išbandyti jėgas mėgėjų dviračių polo varžybose. Na, o paskutinioji festivalio diena kvies visus draugiškai prisidėti prie talkos „Leave No Trace“ bei renginio teritoriją prie Baltojo tilto paversti švaria erdve.

CO2 žaliasis važiavimas yra tarptautinis projektas, daugelį metų vykstantis įvairiuose pasaulio miestuose.  Iniciatyvos dalyviai -  bėgikai, dviratininkai ar kitų aplinką tausojančių transporto priemonių  naudotojai, kurių tikslas – judant gatvėmis,  mobiliosios aplikacijos pagalba miesto žemėlapiuose išpiešti ekologiją simbolizuojančius ženklus. Vilniuje pirmasis toks „piešimas“ įvyko  2010 metais ­– važiuojant elektromobiliais buvo piešiamas ženklas CO2. Daugiau informacijos: http://co2greendrive.com/ Vilniuje šis projektas įgyvendinamas žaliuoju meninių dviračių važiavimu, kuris yra dviračių kultūros festivalio „Who did that to my bike?“ dalis.

„Who did that to my bike?“ dviračių dirbtuvės

Nors kiekvienas puošiamas dviratis – jo savininko fantazijos ir įkvėpimo reikalas, ankstesnių metų patirtis atskleidė, kad kai kurioms meninių dviračių idėjoms reikia gana sudėtingų techninių sprendimų ir patirties, todėl dirbtuvių metu yra reikalingi patyrę ir įgūdžius turintys jų vadovai kaip kad skulptorius Donatas Jankauskas arba komanda iš besikuriančių atvirų techninių kūrėjų dirbtuvių – Technarium (www.technarium.lt).

Organizuojamose meninių dviračių dirbtuvėse, visi vilniečiai, o ypač aktyviausi dalyviai - jauni žmonės norintys papuošti savo dviračius paradui galės su įrangos bei technines žinias turinčių žmonių pagalba įgyvendinti savo menines dviračių transformavimo idėjas. Profesionalūs menininkai, patyrę dviračių meistrai, technikos specialistai, skulptoriai ir savanoriai- kartu įgyvendins menines dviračių idėjas ir pristatys jas parado metu.

Dviračių kultūros festivalį organizuoja VšĮ „Degantis žmogus“ ir VšĮ „Sveikas miestas“. Festivalio organizatorių informacija ir nuotraukos. Išsamesnė informacija: www.degantiszmogus.lt