Rumunijos senatas šaukiasi NATO ir ES pagalbos
Įstatymų leidėjai vieningai prašė pagalbos sustabdant pavojingas statybas, kol tarptautinė komanda neišnagrinės projekto poveikio aplinkai.
Dunojaus delta yra padalytą Rumunijos, kuri kontroliuoja daugiau nei 90 procentų teritorijos, tai sudaro 580000 hektarų, ir Ukrainos, kuriai priklauso likusi dalis, apie 46000 hektarų.
„Statybos turės begalę negatyvių pasekmių Dunojaus ekosistemai,“ teigia Rompress cituodama rezoliucija nusiustą senato.
Rumunija prisijungė prie NATO šiais metais ir tikisi tapti ES nare 2007 metais.
JAV valstybės departamentas, ES, Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis ir WWF kritikavo Ukrainą dėl šio projekto. Šimtai žmonių protestavo Bukarešte prieš kanalo statybą, sakydami, kad tai sukels didelę žalę aplinkai.
Ukrainos atstovai atmetė visus pareiškimus kuriuose pareiškiamas susirūpinimas dėl statybų sakydami, kad jie veikiau buvo „politiniai ir ekonominiai“ negu, kad tikrai būtų rūpinimąsi aplinka.
Pasak JAV valstybės departamento, biosferos regionas Dunojaus deltoje suteikia svarbiausia buveinę nykstančioms rūšims, gyvybiškai svarbi perėjimo vieta daugiau nei 300 rūšių migruojančių paukščių ir suteikia neršimo vietas, kurios palaiko silkių žvejybos pramonę.
Informacija paimta iš Environmental News Network tinklalapio.