Bičiulystė su Kuršių nerijos nacionaliniu parku įtvirtinta sutartimi

2014-12-22

Jau ne pirmus metus besitęsiančią draugystę su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija (KNNP) ir Lietuvos gamtos fondas įtvirtino bendradarbiavimo sutartimi.

Gruodžio 12 dieną Lietuvos gamtos fondo direktorius Edmundas Greimas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kuršių nerijos nacionalinio parko direktore Aušra Feser. Lietuvos gamtos fondo vadovas pasidžiaugė, kad  ne pirmus metus besitęsianti draugystė ir bendradarbiavimas pagaliau įtvirtintas oficialia sutartimi.

Kartu su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija Lietuvos gamtos fondas jau dvi vasaras organizavo visuomeninę akciją „Pažvelk į žydinti vandenį iš arti“, kurios metu poilsiautojams ir Kuršių nerijos gyventojams pasakojama apie eutrofikacijos priežastis bei pražūtingas pasekmes. Tirštas dumblių žalias lašas marių vandens vidurvasarį, rodomas per mikroskopo akį ar dideliame ekrane sukelia didžiulį nuobodžiaujančių poilsiautojų susidomėjimą.  Jiems paaiškinama ne tik kodėl vanduo „žydi“ ir jame atsiranda daugybė įvairiausių formų keisčiausių vienalasčių ir daugialąsčių organizmų, bet ir kaip kiekvienas iš mūsų savo kasdieniais sprendimais galime prisidėti prie šios Baltijos jūros bei kitų vandens ekosistemos taršos mažinimo.

Ateityje planuojama bendradarbiauti ir daugelyje kitų sričių. Ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, ir Lietuvos gamtos fondo vadovas sutarė, kad labai svarbi ir aktuali problema yra invazinės rūšys Kuršių nerijoje. Šios unikalios vietovės gamtai grėsmę kelia grėsmingai plintanys svetimžemiai augalai - akacijos (Robinia pseudoacacia), kurios sparčiai išstumia vietines miško medžių ir krūmų rūšis. Lietruvos gamtos fondas galėtų panaudoti savo patirtį naikinant svetimžemius augalaus – uosialapius klevus ir gausialapius lubinus.

Kuršių nerija – mūsų saugomų teritorijų „karūnoje“ labiausiai grožiu išsiskiriantis perlas, reikalauja daug dėmesio ir labai kruopščiai apgalvotų bei daug kartų pasvertų gamtosaugos sprendimų. Todėl Lietuvos gamtos fondo specialistai su didelia atsakomybe ir kruopščiu pasirengimu ruošiasi prisidėti prie šio unikalaus mūsų krašto kampelio gamtos išsaugojimo.

Lietuvos gamtos fondo informacija