Roplių ir varliagyvių nuotraukų paroda šokuoja į Kauną

2015-10-23

Gamtoje ropliai ir varliagyviai jau pamažu grimzta į žiemos sapnus, o roplių ir varliagyvių nuotraukų paroda „Ar iš balos tas gražumas”, apšokavusi jau ne vieną Lietuvos regioną bei spėjusi pasisvečiuoti už jos ribų, keliasi į Kauną. Nuo spalio 29 dienos kauniečiai nuotraukų parodą galės aplankyti Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje.

Laukiame Jūsų spalio 29 d. 15 val. Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje. Parodą pristatys Lietuvos gamtos fondo atstovai, jie papasakos apie Lietuvoje gyvenančias retas roplių ir varliagyvių rūšis bei jų išlikimui kylančias grėsmes. Kartu su filmo „Balų šeimininkai“ kūrėjais galėsime pasinerti į slėpiningą ir stulbinantį balų gyvenimą bei patirti, kokia gausybė gamtos lobių slypi mūsų balose. Tiesa, jie nėra neišsemiami: kiekvieno mūsų rūpestis ir atsakomybė, kad balos dar ilgai ilgai knibždėtų gyvybės.

Nuotraukų paroda „Ar iš balos tas gražumas?“ byloja: balose knibždėte knibžda neregėto grožio sutvėrimų. Nuotraukos šiai parodai buvo išrinktos prieš tris metus Lietuvos gamtos fondo organizuotame fotografijų konkurse, kuriam 51 gamtos fotografijos entuziastas pateikė 361 nuotrauką. Lietuvoje gyvenančių roplių ir varliagyvių nuotraukos žavėjo užfiksuotų akimirkų originalumu, išskirtine kokybe, autorių išradingumu. Dar daugiau džiaugsmo nei nuotraukų grožis parodos organizatoriams teikė autorių komentarai, bylojantys, kad gamtos tvarinių skirstymas į gražiuosius ir bjauriuosius – atgyvena. „Prisegu savąją gražuolę. Paprasta, bet man ji pati pačiausia. Pas mus gyvena ir gražios žalios, grakščios varlės, tik jų „pričiupti“ dar nepavyko", – įspūdžiais dalijasi paprastosios rupūžės nuotraukos autorė. Kita jos bendramintė taip pat spinduliuoja meile varliagyviams: „Pernai visą vasarą mūsų baseinėlyje gyveno dvi varlytės gražuolytės. Jos vieną kitą labai mylėjo ir labai gražiai mums kurkė“.

Iš šios gausybės išrinkus 25 pačias įspūdingiausias nuotraukas, jos eksponuojamos mobilioje parodoje. Didžiausia roplių ir varliagyvių gausa gali pasigirti dzūkai, tačiau sutinkamus gyvius atpažįsta nedažnas, o apie būtinybę juos išsaugoti žinoma dar mažiau. Todėl visų pirma su paroda susipažinti galėjo Dzūkijos gyventojai: paroda buvo eksponuota Lazdijų viešojoje bibliotekoje, Dzūkijos nacionaliniame parke, Veisiejų regioninio parko direkcijoje, Alytaus regiono aplinkos apsaugos agentūroje, Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejuje. Vėliau paroda eksponuota Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje; šį rugsėjį paroda pristatyta Matsalu dokumentinio kino festivalio Estijoje lankytojams.

Parodos pristatymo akimirkos: