Kviečiame į pėdsekystės mokymus

2012-03-16 | Temos: renginys, švietimas

Lietuvos gamtos fondas ir Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ visus norinčius pažinti gamtos paslaptis kviečia į Vilniuje organizuojamus pėdsekystės kursus.

Daugumos mūsų pažintis su laukiniais gyvūnais dažniausiai yra neakivaizdinė. Miške aptinkame ne patį gyvūną, bet jo pėdsakus, maitinimosi atliekas, teritorijos žymėjimo vietas ir kitus ženklus, bet ir į juos retas kuris atkreipiame dėmesį. Pėdsekystė nėra lengvas mokslas, tačiau išmokti aptikti dažniausių mūsų šalies gyvūnų veiklos pėdsakus gali kiekvienas. Mūsų organizuojamų kursų tikslas – suteikti tam reikalingas žinias, kad vėliau kiekvienas galėtumėte savarankiškai eiti be galo įdomiu gamtos pažinimo keliu.

Kursų ciklą sudarys keturios paskaitos ir tiek pat išvykų, kurios bus organizuojamos skirtingais metų laikais. Kursų metu numatomos išvykos į Taurų ir Biržų girias bei Panemunių regioninį parką.

Susidomėjusiems žemiau pateikiame tikslias pėdsekystės kursų sąlygas bei paskaitų ir ekspedicijų grafiką. Registracija į kursus ir išsamesnės informacijos teikimas vyks el. paštu andrius.g@glis.lt arba mob. 8 678 87600 iki š.m. balandžio 1 d.

KURSŲ PROGRAMA

Pavasario sesija:

  1. Paskaita. Pėdsekystės svarba „gamtinio raštingumo“ didinimui. Orientavimasis gamtoje. Vietos, kur ieškoti pėdsakų ir kitų veiklos žymių. Pėdsakų fiksavimas nuotraukose ir gipso atspauduose. Plėšriųjų žinduolių pėdsakai. Preliminari data 2012-04-12, 18 val., LGF būstinėje.
  2. Ekspedicija. Vienos dienos išvyka į Taurų girią (Vilniaus rajonas). Pėdsakų paieška ir apibūdinimas spygliuočių miškuose. Preliminari data 2012-04-14/15.

Vasaros sesija:

  1. Paskaita. Gyvūnų apskaitos metodai. Gyvūnų mitybos tyrimai. Darbas su žemėlapiais. Žolėdžių žinduolių pėdsakai ir veiklos žymės.  Preliminari data 2012-07-12, 18 val., LGF būstinėje.
  2. Ekspedicija. Dviejų dienų išvyka į Biržų girią. Pėdsakų paieška ir apibūdinimas lapuočių miškuose. Nakvynė palapinėse Biržų girios stovyklavietėje (šalia tvenkinio). Preliminari data 2012-07-14/15.

Rudens sesija:

  1. Paskaita. Gyvūnų migracijos keliai, ekologiniai koridoriai. Gyvūnų balsai. Paukščių pėdsakai ir veiklos žymės. Preliminari data 2012-10-11, 18 val., LGF būstinėje.
  2. Ekspedicija. Dviejų dienų ekspedicija į Panemunių regioninį parką (Šakių rajonas). Pėdsakų paieška ir apibūdinimas Nemuno pakrantėse. Nakvynė Šakių rajone, kaimo turizmo sodyboje. Preliminari data 2012-10-13/14.

Žiemos sesija

  1. Paskaita. Gyvūnų buveinės. Medienoje gyvenančių vabzdžių paliekami pėdsakai. Žiemojančių gyvūnų (žinduolių ir paukščių) pėdsakai sniege ir pagrindinės veiklos žymės. Preliminari data 2012-12-13, 18 val., LGF būstinėje.
  2. Ekspedicija. Dviejų dienų išvyka į Biržų girią. Pėdsakų paieška ir apibūdinimas ant sniego. Nakvynė Biržų technologijų ir verslo mokymo centro bendrabutyje. Preliminari data 2012-12-15/16.

SĄLYGOS

Kursų kainos vienam asmeniui: pavasario sesija – 60 litų; vasaros sesija – 80 litų; rudens sesija – 120 litų; žiemos sesija – 100 litų. Viso kurso (keturios sesijos) kaina – 350 Lt.

Į kursų kainą įskaičiuotos kelionės ir nakvynės išlaidos, lektoriaus ir ekspedicijų vadovų samdymas, dalomoji medžiaga. Maitinimąsi dalyviai organizuojasi patys. Organizatoriai vaišins bendra vakariene vasaros ekspedicijos metu ir pusryčiais rudens ekspedicijos metu.

Kursų dalyvis po informacinio susitikimo, kuris vyks 2012-04-04 18 val. Lietuvos gamtos fonde, adresu Algirdo g. 22-4, pats pasirenka, kuriose sesijose dalyvauti.

Paskaitas veda Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Andrejus Gaidamavičius - žinomas gamtininkas, tyrėjas, daugiausia besidomintis vilkais ir kitais plėšrūnais. Pėdsekystės kursus jis veda nuo 2009 metų, gamtos pėdsekystės meno apmokė ne vieną dešimtį žmonių. Yra organizavęs keliolika tiriamųjų ekspedicijų Biržų, Karšuvos, Žagarės, Žaliosios, Labanoro ir kitose šalies giriose bei miškuose.

Vienos paskaitos trukmė - 2 val. (su 15 min. pertrauka). Paskaitų vieta – Lietuvos gamtos fondo būstinė adresu Algirdo g. 22, Vilnius. Ekspedicijas veda Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ nariai. Ekspedicijos vyks savaitgaliais.  

Registracija į kursus ir išsamesnės informacijos teikimas vyks el. paštu andrius.g@glis.lt arba mob. 8 678 87600 iki š.m. balandžio 1 d.