Šiaurės jūros menkių populiacija ant išnykimo ribos

2004-10-20
Pasak vieno mokslininko, Šiaurės jūros menkių ištekliai šiuo metu yra tokie maži, kad gali niekada ir neatsistatyti.

Įspėjimas atėjo tada, kai ES ekspertai pareikalavo uždrausti menkių žūklę Šiaurės, Airijos jūrose ir vakarų Škotijoje.

Tarptautinės tarybos jūrų tyrimams (ICES), esančios Kopenhagoje, kasmetinis menkių įvertinimas rodo, kad nebuvo jokių atsigavimo ženklų nuo to laiko kai politikai nusprendė ignoruoti mokslininkų reikalavimus uždrausti menkių žūklę. Šis periodas apima pastaruosius du metus.

Kasmetinė ataskaita apie išteklių būklę, kuri bus pristatyta ES penktadienį, parodys, kad didžiausias menkių kiekis yra išgaudomas nelegaliai, netgi šiuo metu, kai ištekliai yra ties išsekimo riba.

Tarybos mokslininkai taip pat pareikalavo uždrausti skumbrių žvejyba tam tikrose Šiaurės jūros dalyse ir rekomendavo sumažinti žvejybą kitų svarbių išteklių: jūros liežuvių, mažųjų tobių ir plekšnių.

Dr. Euan Dunn žvejybos ekspertas, dirbantis Karališkoje paukščių apsaugos draugijoje, pasakė: “Aš nesu tikras ar menkių populiacija kada atsigaus, net jeigu nebūtų visai žvejojama.”

David Griffith, generalinis ICES sekretorius, teigė: “Vis dar nėra jokių menkių išteklių atsigavimo ženklų Šiaurės, Airijos jūrose ir vakarų Škotijoje.”

“Išteklių išžvejojama vis dar per daug. Kita problema yra ta, kad mokslininkai negali pasakyti tikslaus išžvejotų menkių kiekio, nes dauguma sugavimų nėra fiksuojama ataskaitose”

Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamento atstovas, pranešė: “ES apsvarstys šiuos pasiūlymus moksliniame, technologiniame ir ekonominiame komitete per ateinančias dvi savaites ir paruoš pasiūlymus kitų metų sugavimų kvotoms.”

Šaltinis: telegraph.co.uk (http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2004/10/19/nfish19.xml&sSheet=/news/2004/10/19/ixhome.html)