Dviračiais – ten, kur medvarlės šokuoja

2012-08-21

Paskutinį vasaros savaitgalį nepraleiskite progos susipažinti su medvarlėmis ir atidžiai ištirti jų gyvenamą teritoriją. Veisiejų regioninio parko direkcija kartu su partneriais, tarp kurių ir Lietuvos gamtos fondas, kviečia į orientavimosi žygį dviračiais „Ten, kur medvarlės šokuoja“.

Žygiu siekiama ne tik populiarinti aktyvų poilsį, tačiau ir supažindinti su 20-metį švenčiančio Veisiejų regioninio parko gamtinėmis vertybėmis, tarp jų – ir Europinėmis medvarlėmis (Hyla arborea).

Europinė medvarlė – viena mažiausių varlių Europoje, užauganti iki 3-5 cm dydžio, dėl lipnių diskų pirštų galuose galinti laipioti vertikaliu paviršiumi. Medvarlės nyksta dėl tinkamų buveinių trūkumo, bet to, Lietuvoje yra šiaurinė šios rūšies paplitimo riba, todėl mūsų varlytės yra dar reiklesnės buveinėms ir jautresnės nei pietesnėse šalyse. Dėl šių priežasčių Lietuvoje teturime vos 1500-2000 Europinių medvarlių. Daugiausia jų gyvena aplink Bugiedą, Kapčiamiestį ir Veisiejus. Lietuvos gamtos fondas kartu su Veisiejų regioninio parko direkcija bei kitais partneriais rūpinasi Europinių medvarlių buveinėmis tarp saugomų teritorijų: kasa naujas kūdras, atkuria užžėlusias ir nebetinkamas medvarlėms gyventi. Taip šiems varliagyviams kuriamas ekologinis tinklas – galimybė migruoti tarp saugomų teritorijų.

Būtent po šias teritorijas ir kviečiami pasižvalgyti dviračių žygio dalyviai. Kviečiama registruotis iš anksto: telefonais+370 318 66 130+370 618 02765 arba elektroniniu paštu turizmas@lazdijai.lt

Žygis prasidės šeštadienį 9:30 ir tęsis iki 15 val., startas ir finišas – Veisiejų miesto parke. Maršrutas: Veisiejai – Jezdas – Kapčiamiestis – Jezdas – Veisiejai, maksimalus ilgis – 35 km.

Žygio dalyviai ar grupės startuos kas 5 minutes, prieš startą jiems bus įteikiamas žygio žemėlapis su pažymėtomis užduočių vietomis. Geriausio orientacininko vardą pelnys tas, kuris teisingai ir paisydamas eiliškumo atliks visas užduotis per trumpiausią laiką, o visi likę žygio dalyviai laimės pažintį su medvarlėmis ir kitomis retomis rūšimis, kurių turtingas Veisiejų parkas.

Lietuvos gamtos fondo ir Veisiejų regioninio parko direkcijos informacija; Irmos Maciulevičienės nuotrauka.