Vienintelė proga šiemet dalyvauti vilkų ir lūšių apskaitoje!

2013-02-15

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija ir GAA „Baltijos vilkas“ kviečia dalyvauti šių metų vilkų ir lūšių apskaitoje, kuri vyks vasario 21 ir 26 dienomis.

Apskaitoje dalyvaujantiems savanoriams reikės kartu su apskaitą vykdančiais miškininkais ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) atstovais pavaikščioti ar pavažinėti miškais ieškant šių žvėrių pėdsakų ir padėti juos registruoti. Apskaitos vyks darbo dienomis nuo ankstaus ryto.

Pagrindinis visuomenės įtraukimo į apskaitą tikslas – raginti domėtis Lietuvoje gyvenančiais plėšriaisiais žvėrimis, jų gausos ir apsaugos klausimais. Taip pat svarbu yra tobulinti apskaitos metodikas – savanorių pateikti pastebėjimai ir papildomai surinkti duomenys padės vertinant apskaitos rezultatus ir siekiant tikslesnio apibendrinimo. Šiemet apskaitos duomenų rinkimas bus papildytas jų registravimu žemėlapyje, miškininkams ir LMŽD atstovams rekomenduojama fotografuoti aptiktus pėdsakus. Šių metų apskaita yra ypatinga tuo, kad ji bus vykdoma ne tik valstybiniuose, bet ir privačiuose miškuose.

Norėdami dalyvauti apskaitoje turite užpildyti registracijos anketą, pasirinkdami girininkiją ir dieną, pažymėdami kur ir kada Jums būtų patogu nuvykti. Registracija prasidės ketvirtadienį (vasario 14 d.) 12 valandą ir tęsis iki vasario 18 d. 16 val. Registracijos anketą ir kitą nuolat atnaujinamą informaciją apie šių metų stambiųjų plėšrūnų apskaitą rasite apskaitai skirtoje srityje adresu www.vilkai.lt/apskaitos/apskaita-2013.

 

Aplinkos ministerijos ir GAA „Baltijos vilkas“ informacija. Jono Augustausko nuotrauka