JAV susilaukė daug kritikos dėl klimato kaitos

2004-12-13
Aplinkosaugininkai smarkiai sukritikavo JAV pasisakymus, kad ji esą daro daug daugiau sumažinti klimato šiltėjimą negu šalys, kurios pasirašiusios Kyoto protokolą.

Šis ir panašus teiginiai buvo išsakyti JAV vyriausybinės delegacijos Buenos Airese (Argentinos sostinė) vykusioje tarptautinėje klimato kaitos konferencijoje.

Greenpeace pranešėjas apkaltino vyriausybę, kad pastaroji cenzūruoja JAV mokslininkų darbus.

Jessica Coven teigė, kad JAV naudojasi mokslų, kad atidėliotų veiksmus mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas.

J. Coven pareiškė, kad JAV vyriausybės išliaupsintos techninės inovacijos daugiausia buvo nukreiptos klaidinga linkme.

"Jų dėmesys sutelktas į vandeniliu varomus variklius, tačiau ši technologija nebus plačiai prieinama dar 20 - 30 metų. Be to, vandenilis daugiausia gaunamas naudojat fosilinį kurą, ypatingai anglį".

"Tokios technologijos nieko daugiau nepadaro kaip tik emisijas iš automobilių išmetamųjų vamzdžių perkelia į elektrinių kaminus".

Amerikiečių delegaciją Argentinos sostinėje yra didelė ir įvairi, atvaizduojanti platų požiūrių spektrą esanti JAV.

Rytinių valstijų atstovai (valstijos, kurios imasi savarankiškų veiksmų sumažinti anglies dvideginio emisijas) vedė vieną iš renginių konferencijos metu.

Taip pat nemažas amerikiečių verslininkų skaičius dalyvavo konferencijoje. Juos atviliojo pinigai, kuriuos būtų galima uždirbti iš prekybos emisijomis ir tarptautinių projektų.

J. Coven teigė, kad šie verslininkai gali būti vienas iš geriausių šansų pakeisti Bušo politiką.

"Bušui rūpi verslas ir šiuo metu mes matome verslininkų nuotaikas, kad jie praranda didelę naujos rinkos galimybę".

"Taigi verslo bendruomenė gana atidžiai žiūri į tai. Aš manau ji pradės daug labiau spausti prezidentą įsijungti į tarptautinę bendruomenę".

Šaltinis: BBC News (http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/4080431.stm)