Roplių ir varliagyvių paroda - Metelių regioniniame parke

2014-09-25

Roplių ir varliagyvių nuotraukų paroda „Ar iš balos tas gražumas?“ rudenį pasitinka Metelių regioninio parko direkcijoje.

Roplių ir varliagyvių nuotraukų paroda „Ar iš balos tas gražumas?“ per beveik porą gyvavimo metų aplankė atokiausius Dzūkijos kampelius, viešėjo ne tik saugomų teritorijų direkcijose, tačiau ir krašto musiejuose, kaimo bibliotekose. Sostinėje paroda pristatyta būsimiems ir esamiems gamtosaugininkams - eksponuota Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete ir Aplinkos ministerijoje. Eksponuota paroda ir vidurio Lietuvoje, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje, viliantis, kad žemės ūkio konsultantai gali paskatinti ropliams ir varliagyviams gyvybiškai reikalingą tausojantį žemės ūkį.

Po klajonių po Lietuvą nuotraukų paroda vėl parkeliauja į Dzūkiją ir yra eksponuojama Metelių regioninio parko direkcijoje. Metelių regioniniame parke galima aptikti daugelį nuotraukose užfiksuotų retų roplių ir varliagyvių, tarp jų - ir didžiausią parko bei visos Dzūkijos pasididžiavimą - balinį vėžlį.

Nuotraukos šiai parodai buvo išrinktos Lietuvos gamtos fondo organizuotame fotografijų konkurse, kuriam 51 gamtos fotografijos entuziastas pateikė 361 nuotrauką. Iš šios gausybės išrinkus 25 pačias įspūdingiausias nuotraukas, jos eksponuojamos mobilioje parodoje.

Lietuvos gamtos fondo informacija. Metelių regioninio parko direkcijos nuotraukos