Filmas apie Baltiją tausojančius ūkininkus

2015-01-03

Kviečiame susipažinti su Baltiją tausojančiais ūkininkais – švedų režisierės Jenny Jewert filme „Ratilai Baltijos vandenyse“. Kiekvienas jų Baltijos jūrą ir kitas ekosistemas tausoja savaip – visi savaip drąsūs, nebijantys pasitelkti naujus ir inovatyvius metodus, suvokiantys savo atsakomybę išsaugoti gamtą.  O visi kartu jie yra įkvepiantis pavyzdys kitiems regiono ūkininkams ir tvirtas pažadas nesunaikinti gyvybės Baltijoje.

Juris iš Latvijos, 2014 m. apdovanotas pagrindiniu prizu tarptautiniame konkurse „Baltiją tausojantis ūkininkas“. Jis pasakoja apie savo kelią tausojančio žemės ūkio link: nuo suardytų kolūkių iki vieno moderniausių ūkių šiandien ne tik Latvijoje, bet ir visame regione.

Itin inovatyvūs ir kitų šio filmo herojų ūkiuose naudojami metodai. Jan-Christer iš Švedijos, kuris praėjusiais metais pripažintas konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas“ nacionaliniu nugalėtoju Švedijoje, trąšoms sunaudoja ne tik mėšlą iš ūkių, bet net nuotekų dumblą iš vietinių valymo įrengimų.

Gerd iš Vokietijos, kuris „Baltiją tausojančio ūkininko“ titulą Vokietijoje pelnė šiemet, ūkyje tausojantys ūkininkavimo metodai taip pat yra itin svarbūs.

Kartu su filmo kūrėjais tikimės, kad šių ūkininkų taikomi aplinką tausojantys ūkininkavimo metodai pasklis nelyginant ratilai ant Baltijos vandens ir padės apsaugoti Baltiją nuo pražūtingos eutrofikacijos.

https://www.youtube.com/watch?v=D2Xxx24y2cQ

Lietuvos gamtos fondo informacija