Atsisiųskite VADOVĄ ATSAKINGAM ŽUVIES VARTOTOJUI

2015-01-12

Kviečiame atsisiųsti ir naudotis atnaujintu VADOVU ATSAKINGAM ŽUVIES IR JŪROS GĖRYBIŲ VARTOTOJUI KĄ ŽINOTE APIE ŽUVĮ ANT JŪSŲ STALO?”

Skatinti atsakingą žuvies ir jūros gėrybių vartojimą Lietuvos gamtos fondas ėmėsi dar 2010 m., kai išleido pirmąjį vadovą atsakingam vartotojui. Išteklių būklė nuolat kinta, atsižvelgiant į tai būtina atnaujinti ir rekomendacijas vartotojams. Lietuvos gamtos fondas, remdamasis naujausiais Pasaulio gamtos fondo (WWF) duomenimis, išleido atnaujintą VADOVĄ ATSAKINGAM ŽUVIES IR JŪROS GĖRYBIŲ VARTOTOJUI.

Jei dabartinės  žvejybos ir žuvies vartojimo tendencijos nepasikeis, komercinių žuvų rūšių vandenynuose neliks jau 2048 metais”, - perspėja Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija. Jos atlikto tyrimo duomenimis, 52 % pasaulio žuvies išteklių yra visiškai išeikvoti dar 28 % – pereikvoti arba ženkliai sumažėję. Kaip rinktis žuvį, kad šios gėrybės dar ilgai nepristigtų mūsų stalui, o pasaulio vandenynai, jūros, ežerai ir upės knibždėtų gyvybės, Jums patars VADOVAS ATSAKINGAM ŽUVIES IR JŪROS GĖRYBIŲ VARTOTOJUI KĄ ŽINOTE APIE ŽUVĮ ANT JŪSŲ STALO?”, kurį Lietuvos gamtos fondas parengė pagal Pasaulio gamtos fondo (WWF) rekomendacijas.

Atsisiųsti pagal naujausias rekomendacijas parengtą VADOVĄ galite čia:

http://www.glis.lt/?pid=48

Daugiau patarimų atsakingam žuvies vartotojui rasite čia: http://www.glis.lt/?pid=1&news_id=399

Lietuvos gamtos fondo informacija, Corey Arnold nuotrauka