Intensyvūs gyvulininkystės ūkiai: kaip suderinti gamybą ir aplinkosaugą?

2015-03-24

Lietuvos gamtos fondas kartu su Švarios Baltijos koalicija (Coalition Clean Baltic – CCB) ir Lietuvos žaliųjų judėjimu kovo 31 d. (antradienį) Vilniuje organizuoja seminarą „Intensyvūs gyvulininkystės ūkiai:  kaip suderinti gamybą ir aplinkosaugą?”.

Intensyvūs gyvulininkystės ūkiai – viena didžiausių grėsmių Baltijos jūrai ir visai regiono aplinkai. Kokias grėsmes ekosistemai atskleidė atlikta regiono žemės ūkio analizė, renginyje pristatys tarptautinės aplinkosaugos organizacijos Švarios Baltijos koalicija (Coalition Clean Baltic) atstovas Jakub Skorupski.

Apie regiono šalių pastangas pažaboti stambių gyvulininkystės ūkių taršą ir Europos Sąjungos teisinį šios srities reglamentavimą papasakos jo kolega Gunnar Norén iš Švarios Baltijos koalicijos.

Kiaulininkystės sektoriaus aktualijas bendrame ekonominiame ir politiniame Lietuvos ir Europos kontekste pristatys Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas ekspertas Albertas Gapšys. Metodus, kuriais galima sumažinti intensyvių gyvulininkystės ūkių žalą aplinkai aptars Vytautas Krušinskas iš Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos ir leidimų departamento.

Kiaulių augintojų požiūris į šiuolaikinius rinkos ir reguliuojančių institucijų iššūkius pristatys Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos vadovas Algis Baravykas.

Popietinėje sesijoje renginio dalyviai turės progą susipažinti su gyvulininkystės ūkio žalos mažinimo aplinkai patirtimi kitose Europos šalyse. Ksawery Kuligowski iš konsultacinės kompanijos „ADM Consulting Group S.A“ Lenkijoje apžvelgs mėšlo tvarkymo ypatumus Baltijos jūros regiono šalyse – tręšimo ir energijos gavybos galimybės ir aspektus.

Vlaams Coördinatiecentrum Mestverwerking vzw atstovė Viooltje Lebuf supažindins su gyvulininkystės ūkiuose susidariusio mėšlo tvarkymo reikalavimais Flandrijos regione (Belgija).

Lietuvos žaliųjų judėjimo vadovas Rimantas Braziulis pristatys savo požiūrį į intensyvių gyvulininkystės ūkių plėtrą Lietuvoje bei jų poveikį vietos bendruomenės bei gamtai. Savo požiūrį šiuo klausimu išsakys vienas tausojančio žemės ūkio pradininkų Lietuvoje - prof. habil. dr. Antanas Svirskis. Prof. habil. dr. Algirdas Baubinas papasakos apie intensyvios gyvulininkystės ūkių poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai.

Renginio kalba:  lietuvių ir anglų, sinchroninis vertimas

Moderatorius: Edmundas Greimas, Lietuvos gamtos fondas

Pageidaujančius dalyvauti renginyje, kviečiame registruotis el. pašto adresu: julija.p@glis.lt

Išsamiau su renginio metu vykusių diskusijų turiniu galite susipažinti šiose publikacijose:

http://grynas.delfi.lt/aplinka/tamsioji-gyvulininkystes-puse-sunerimo-del-zmoniu-sveikatos.d?id=67596478 

http://manoukis.lt/naujienos/aplinkosauga/20135-intensyvi-gamyba-ir-aplinkosauga-nesuderinami-dalykai-