Pirmoji pasaulyje mokslinė studija apie pelkes - lietuviškai

2016-03-09

Kviečiame į pirmosios pasaulyje mokslinės studijos apie pelkes vertimo į lietuvių kalbą pristatymą, kuris vyks kovo 17 d. (ketvirtadienį) 15.00 val. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Nacionaliniame lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius).

Žymus vokiečių botanikas K.A.Vėberis  detaliai moksliškai ištyrė Nemuno deltoje esančią Aukštumalos aukštapelkę ir 1902 m. paskelbė unikalų mokslinį veikalą apie pelkes.  Daugelį metų ši monografija buvo žinoma kaip legenda, ir tik 2002 metais išversta į anglų kalbą tapo prieinama viso pasaulio pelkėtyrininkams. Nuo šiol ją lietuvių kalba galės studijuoti ir mūsų šalies skaitytojai. Iki šių dienų aktualumo nepraradusi mokslinė publikacija atskleidžia ne tik Aukštumalos pelkės struktūrą, joje vykstančius procesus, bet ir bendrąsias Europos aukštapelkių ypatybes bei raidos etapus.

Renginyje bus paminėta Pasaulinė Žemės diena bei pristatyta nuotraukų paroda apie Aukštumalos aukštapelkę.

Renginio programa: 

15.00 Sveikinimas Žemės dienos proga.

15.10 Nuotraukų parodos „Aukštumalos aukštapelkė: istorija, dabartis ir ateitis” pristatymas.

15.20 Monografijos „Apie Aukštumalos aukštapelkės Nemuno deltoje augaliją ir vystymąsi lyginant su kitomis Žemės aukštapelkėmis” vertimo pristatymas. Vertėjų ir redaktorių pasisakymai.

15.50 Diskusija.

16.20 Ekskursija Nacionaliniame lankytojų centre.

Renginio organizatoriai: Lietuvos gamtos fondas ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie LR aplinkos ministerijos.

Apie dalyvavimą prašome pranešti iki kovo 15 d. el. paštu nerijus.z@glis.lt.

Lauksime atvykstant!

Lietuvos gamtos fondo informacija