Varlių kinas po Veisiejų dangumi

2016-07-01

Liepos 16 d. kviečiame Jus į filmo „Balų šeimininkai“ peržiūrą po atviru dangumi. Šiandien dzūkai gali didžiuotis didžiausia varliagyvių ir roplių įvairove Lietuvoje. Ar retomis rūšimis galės džiaugtis ir ateities dzūkai, priklauso nuo to, ar gebėsime jas išsaugoti. Filmas palydės Jus į balų gelmę, kur sutiksite visas 13 Lietuvoje gyvenančių varliagyvių rūšių, susipažinsite su slėpiningu jų gyvenimo būdu, sužinosite apie jiems kylančias grėsmes bei kaip kiekvienas iš mūsų galime padėti juos išsaugoti.

Lauksime Jūsų 21:30 Veisiejų dvaro parke esančioje estradoje. Filmo „Balų šeimininkai“ kūrėjas Žydrūnas Sinkevičius ne vienerius metus stebėjo balose verdantį gyvenimą ir sutrinko Jums pačius įspūdingiausius ropuonių gyvenimo momentus. Filmas Jums papasakos kaip per tūkstančius metų ropliai ir varliagyviai savo išvaizda bei elgesiu prisitaikė prie buveinės sąlygų – kad sugebėtų pasislėpti nuo plėšrūnų, maitintis, pratęsti giminę ir kodėl buveinių kitimas ar nykimas jiems yra pražūtingas.

Filmą pristatys Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistė Dalia Bastytė, kuri Jums papasakos apie Lietuvoje gyvenančius retus varliagyvius ir roplius, jiems kylančias grėsmes bei pastangas jas išsaugoti. Per trejus metus Lietuvos gamtos fondo pastangomis regione iškasta ir atnaujinta daugiau nei 200 varliagyviams ir ropliams tinkamų nedidelių vandens telkinių – išsaugotos nykstančios ir sukurtos naujos buveinės. Tačiau šios pastangos po kelerių metų nebeteks prasmės, jei vietiniai šių vietovių gyventojai nesiims pastangų jas išsaugoti. Kartu su Veisiejų regioninio parko vyr. ekologe Irma Maciulevičiene aptarsime, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad Dzūkijos balos ir toliau būtų pilnos kvarkimo.

Na o nekantraujantys čia pat savo rankomis išsaugoti kaimynystėje gyvenančių roplių ir varliagyvių likimą, sužinos apie buveinių tvarkymo talką Veisiejų regioniniame parke, organizuojamą liepos 30-31 d. Talkos metu Lietuvos herpetologų draugijos nariai, Lietuvos gamtos fondo ir Estijos gamtos fondo atstovai, Suomijos herpetologų atstovai bei užsiregistravę savanoriai tvarkys labiausiai pažeidžiamas retų roplių ir varliagyvių buveines. Paskaitų po atviru dangumi metu sužinos daugiau apie įvairias varliagyvių buveinių tvarkymo iniciatyvas Estijoje ir Suomijoje bei kaip jos padeda išsaugoti retus roplius ir varliagyvius.

 

Lietuvos gamtos fondo informacija. Giedriaus Švitros nuotrauka