Kviečiame dalyvauti gamtinėje iškyloje

2009-07-10
Liepos 16 d., 18.30 val. Lietuvos gamtos fondas rengia Europinę biologinės įvairovės iškylą Vilniuje, Pavilnių regioniniame parke, Pūčkorių atodangos apačioje esančiame sode. Iškylos tema "Svetimžemiai augalai - savita ksenofobijos forma ar grėsmė gamtai ir žmonėms?".

Iškyla skirta atkreipti visuomenės dėmesį į biologinės įvairovės išssaugojimą bei supažindinti su viena aktualiausių gamtosauginių problemų - svetimžemių organizmų plitimu ir jų sukeliamu poveikiu. Sosnvoskio barštis, gausialapis lubinas, kanadinės audinės - tai tik keli pavyzdžiai, kaip svetimos rūšys uzurpuoja ir išstumia vietines rūšis. Dauguma šių svetimų rūšių į mūsų kraštus pakliuvo ne atsitiktinai, o dėl neapgalvoto, kartais ir neatsargaus elgesio, kuomet norima atsivežti nematytą neregėtą augalą ar gyvūną. Lietuvos gamtos fondas išreiškia susirūpinimą, o susidomėjusius šia tema kviečia į renginį.

Iškyla vyks prie Pūčkorių patrankų liejyklos esančiame sode, kuris skirtas poilsiui gamtoje (renginio vieta žemėlapyje).

Programoje numatoma:

* vaizdinga ekskursija po svetimžemių augalų įvairovę su lektoriumi dr. Zigmantu Gudžinsku, Botanikos instituto vyresniuoju mokslo darbuotoju;

* svetimžemių organizmų nuotraukų paroda;

* pašnekesiai ir diskusijos, kaip užkirsti kelią svetimžemių rūšių plitimui;

* pramogos gamtoje, sveikos ir gardžios vaišės iš lietuviškų produktų.

Planuojama renginio trukmė – iki 3 valandų.

Prašome nepamiršti paklotėlių!

Norinčių keliauti mikroautobusu lauksime 18 val. Vienuolio g. 1, prie Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro.

Prašytume apie savo dalyvavimą pranešti iš anksto tel. 2310 700 arba el.paštu info@glis.lt
Vietovės žemėlapis


Žiūrėti iškylos vieta didesniame žemėlapyje


Nuoširdžiai,


Organizatoriai - Lietuvos gamtos fondas

Partneriai - Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija