Kviečiame į tarptautinės parodos „Atkurdami pelkes švelniname klimato kaitą“ pristatymą Vilniuje

2021-10-19

Kviečiame į tarptautinės parodos „Atkurdami pelkes švelniname klimato kaitą“ pristatymą, kuris įvyks š. m. spalio 26 d. (antradienį) 17.00 val. Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius).

 Renginio metu tarptautinio projekto “CO2 emisijų sumažinimas atkuriant nusausintus ir degraduojančius durpynus Šiaurės Europos lygumose“ (LIFE Peat Restore LIFE15 CCM/DE/000138) vykdytojai Lietuvoje – Lietuvos gamtos fondo pelkių atkūrimo ekspertai dalyviams papasakos apie projekto veiklas, iškilusius iššūkius bei įgyvendintus darbus, supažindins su pelkių ir durpynų svarba mūsų klimato išsaugojimui ir pristatys pačią nuotraukų parodą bei jos kelionę po Europą.

 Renginio programa

 Šią gamtos nuotraukų parodą parengė LIFE Peat Restore projekto ekspertų grupė iš Latvijos universiteto, glaudžiai bendradarbiaudama su kolegomis iš Estijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos.

 Nuo 2019 m. kovo mėnesio paroda jau eksponuota įvairiose viešosiose erdvėse Latvijoje ir Vokietijoje, Estijoje ir Lenkijoje, tačiau jos kelionė buvo sustabdyta koronoviruso infekcijos plitimo.

 Susipažinkite: penkios Europos valstybės, įgyvendindamos LIFE Peat Restore projektą, atkuria pelkių ekosistemas Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Vokietijoje. Taip siekiama sumažinti neigiamą sausinimo įtaką pelkių ekosistemoms ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas. Parodoje susipažinsite su projekto vietovėmis, pelkių ekosistemų reikšme, atliekamomis funkcijomis, biologine įvairove, estetine verte, svarba mokslui, tvarkymo ypatybėmis ir kitomis pelkių ir durpynų įdomybėmis.

 Daugiau apie parodą skaitykite čia.

 Registracija

 Lauksime Jūsų renginyje.

 *Laukiame dalyvių tik su galimybių pasu (pasirūpinkime savo ir kitų sveikata).

**Išankstinė registracija PRIVALOMA (dėl riboto dalyvių skaičiaus)

***Registruodamasis dalyvis, patvirtina, kad supranta ir sutinka, jog renginys, kuriame jis dalyvaus bus filmuojamas ir fotografuojamas. Įrašas ir nuotraukos bus publikuojamos VSTT ir NLC žiniasklaidos paskyrose.

 Projekto LIFE Peat Restore ir Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro medžiaga.