Paskelbtas konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas“ nugalėtojas

2021-11-04

Kasmetinis „Baltiją tausojantis ūkininkas“ konkursas šiemet jau baigėsi – nugalėtoju paskelbtas  Suomijoje, šalia Vesijärvi ežero, įsukūręs Lisko ūkis, puoselėjantis nusistovėjusias tradicijas auginti javus, itin gerbiant supančią aplinką.

Lietuvai šiemet tarptautiniame konkurso etape atstovavo nacionalinio Lietuvos etapo nugalėtojas – Arūno Rutkausko ir Rasos Rutkauskienės vystoma limuzinų ferma, 2014 metais įkurta Kelmės rajone. Mūsų šalies atstovai, nors šįkart ir nenuskynė laurų, buvo labai teigiamai įvertinti tarptautinės komisijos.

Tuo tarpu konkurso nugalėtojas Sauli Brander už savo pastangas sumažinti maistinių medžiagų nuotėk Lisko ūkyje buvo apdovanotas didžiuoju prizu ir laimėjo 10 tūkstančių eurų.

„Žinoma, džiaugiuosi šia garbe, bet nieko ypatingo ūkyje nebuvo sugalvota. Išstudijavome naujausius tyrimus ir kitų ūkininkų praktinius eksperimentus bei taikėme geriausią praktiką savo ūkyje“, – sako Sauli. Kalbant apie ateities planus, konkurso nugalėtojas tikisi toliau plėtoti ūkį, daugiausia dėmesio skiriant įvairovei, savarankiškumo ir ekonomikos gerinimui. Kai 2005 metais Sauli Brander iš ankstesnės kartos perėmė ūkį, čia jau buvo įgyvendinta nemažai aplinkos apsaugos priemonių, kurias Sauli ir jo šeima mielai tęsė.

Komisijos narių, vertinusių nacionalinių nugalėtojų paraiškas, teigimu, Lisko ūkis ilgą laiką taikė aplinką tausojančius ūkininkavimo metodus, o tai buvo laikoma akivaizdžia nauda ūkiui bei gamtai. Pavyzdžiui, ūkyje paviršinius vandenis valančios pelkės buvo įrengtos jau 1990-ųjų pradžioje, o tarpiniai pasėliai buvo išbandyti prieš įtraukiant tarpinius augalus į agrarinės aplinkosaugos schemą.

Daugiau sužinoti apie konkursą „Baltiją tausojantis ūkininkas“ ir sekti naujienas galite interneto puslapyje baltijosukininkas.com.