Išrinktas 2023-iųjų rūšių dešimtukas

2023-01-31


Lietuvos gamtos fondas kartu su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis, Valstybine saugomų teritorijų tarnyba ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru išrinko 2023-iųjų metų organizmų dešimtuką. Dešimtuko tikslas – pristatyti visuomenei Lietuvos gamtos turtų įvairovę, retesnes gyvūnų, augalų, voragyvių, grybų ir kitas rūšis bei  paskatinti jomis labiau pasidomėti.

Lietuvos rūšių dešimtukas išrinktas jau ketvirtą kartą. Gamtininkai tikisi, kad mūsų šalies mokiniai, mokytojai, kiti gamtos bičiuliai įsitrauks į gamtos stebėjimus ir piliečių mokslo projektus. Jei pastebėsite 2023-iųjų rūšis, jas galima registruoti tinklalapyje www.inaturalist.org (projekte „2023 rūšių dešimtukas“) arba siųsti nuotraukas info@glis.lt

2023 metų rūšys:

Metų žinduolis

Pilkasis kiškis (Lepus europaeus)

Metų samana

Garbanotasis kiminas (Sphagnum squarrosum)

Metų vabzdys

Kurklys (Gryllotalpa gryllotalpa)

Metų paukštis

Baltasis gandras (Ciconia ciconia)

Metų grybas

Raudonasis auksabaravykis (Aureoboletus projectellus)

Metų augalas

Stačioji žemenė (Sagina nodosa)

Metų bestuburis

Medicininė dėlė (Hirudo medicinalis)

Metų sumedėjęs augalas

Šiaurinė linėja (Linnaea borealis)

Metų voras

Juostuotasis margašoklis (Marpissa radiata)

Metų žuvis

Vėgėlė (Lota lota)

Metų buveinė

Kerpiniai pušynai (kodas 91T0)

 

Paruoštas metų organizmų plakatas, kuris bus dovanojamas Lietuvos mokykloms, saugomoms teritorijoms, gamtininkų organizacijoms. Tačiau taip pat ČIA jį galite atsisiųsti ir atsispausdinti A3 formatu.  

Platesnius organizmų aprašymus rasite ČIA. 

Kviečiame pažinti, stebėti, kaupti paplitimo informaciją apie išrinktas metų rūšis bei metų buveinę. Informaciją kviečiame teikti gamtininkų organizacijoms ir tinklalapyje.