Baltijos jūros išsaugojimas

Visuomenės dėmesys ir tinkamas dalyvavimas itin svarbus priimant strateginius sprendimus dėl Baltijos jūros ir sveikos regiono aplinkos išsaugojimo. Todėl labai svarbu, kad visuomenė suprastų jūrai pavojingos procesus bei žinotų, kaip galima prisidėti prie grėsmės šiai reikšmingai ir unikaliai ekosistemai sumažinimo.

Viena didžiausių grėsmių Baltijos jūrai - eutrofikacija. Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, 2013 m. vidurvasarį Lietuvos pajūryje buvo organizuoti edukaciniai renginiai, skirti supažindinti visuomenę su dumblių „žydėjimo" metu vandenyje vykstančiais procesais ir paaiškinti jų grėsmę Baltijos jūros ekosistemai. Su „vandens žydėjimu" iš arti galėjo susipažinti Kuršių Nerijos regioninio parko, Pajūrio regioninio parko lankytojai bei Jūros šventės Klaipėdoje svečiai.

Dėl eutrofikacijos ir kitų grėsmių Baltijos jūrai susirūpinusios regiono visuomeninės aplinkosaugos organizacijos 2013 m. suvienijo pastangas tarptautinei kampanijai „Žygis Baltijai". Lietuvoje kampanijos veiklomis rūpinosi Lietuvos gamtos fondas. Dviračių žygio dalyviai lankėsi Lietuvos pajūryje ir susipažino su mūsų pastangomis išsaugoti lietuviškos Baltijos pakrantės gamtą. Jūros šventės metu buvo renkami piliečių parašai po peticija, prašančia daugiau dėmesio ir pastangų skirti Baltijos jūros išsaugojimui. Peticija su beveik  25 tūkst. regiono gyventojų valią išsaugoti Baltijos jūrą parašų 2013 m. buvo perduota Helsinkio komisijai.