Įvykdyti projektai

Gamtos įvairovę puoselėjančio ūkininkavimo skatinimas (2010 - 2011)
Projekto vadovas: Nerijus Zableckis (nerijus.z@glis.lt)

Projekto tikslas: skatinti aplinkai ir biologinei įvairovei palankų ūkininkavimą Lietuvoje šviečiant ūkininkus apie geriausią ūkininkavimo praktiką Baltijos regiono šalyse: Latvijoje, Estijoje, Skandinavijoje.

Projekto  veiklos: Aplinkai draugiškiausio Baltijos ūkininko rinkimai. Konkursas vykdomas Baltijos regione. Konkurse gali dalyvauti ūkininkai, savo veikloje įgyvendinantys ir taikantys taršą bei gamtą saugančias priemones. Nacionalinis laimėtojas bus apdovanotas 1000 eurų, o regioninis – 10.000 eurų prizu.

Geriausios praktikos gairių parengimas. Leidinyje bus sudėti geri tvaraus ūkininkavimo pavyzdžiai iš Skandinavijos (Švedijos, Suomijos, Danijos) bei kitų Baltijos regiono šalių.

Susitikimai su ūkininkais, paskaitos žemės ūkio kolegijose. Siekiant perduoti gerą praktiką ir skatinti jos diegimą, bus kalbama apie galimybes su ūkininkais, o taip pat su studentais, būsimais agronomais, žemdirbiais.

Demonstracinių ūkių įrengimas. Suradus tinkamų ūkininkų, geros praktikos pavyzdžiai jų ūkiuose bus įgyvendinami pagal galimybes.