Ankstesni leidiniai

Sutrūnijęs medis

Lina Augutienė, Darius Stončius, 2008, išleido LGF, Baltijos kopija.

Nuotaikinga spalvinimo knygelė apie negyvos medienos svarbą. Skirta 4-8 metų vaikams.

Ką žinote apie žuvį ant Jūsų stalo?

Vadovas atsakingam žuvies ir jūros gėrybių vartotojui.

Rinkdamiesi žuvį lemiame kur kas daugiau nei vakarienės meniu – formuojame pasaulines žvejybos tendencijas. Šis leidinys suteiks informacijos, pagal kokius kriterijus rinktis žuvį, kad šios gėrybės dar ilgai nepristigtų mūsų stalui, o pasaulio vandenynai, jūros, ežerai ir upės knibždėtų gyvybės.

Atsisiųsti:
Ar žinote, kokią žuvį šiandien valgysite?

Robertas Staponkus, Neringa Pumputytė, 2010, UAB „Petro ofsetas“

Brošiūra skirta supažindinti ir informuoti Lietuvos vartotojus apie žuvų išteklių būklę bei skatinti atsakingo vartojimo įgūdžius renkantis tausios žuvininkystės produktus. Vadove pateikiamos dažniausiai prekybos vietose sutinkamos žuvys, kai kurie jų biologijos aspektai, paplitimas, žvejybos ir auginimo būdai bei išteklių būklė šiuo metu. Vadovas tai pat pateikia rekomendacijas, kaip atsakingai pasirinkti žuvį kasdieniam vartojimui.

Atsisiųsti:
zuvu gidas.pdf (1.6 MB)
Gyvasis miško upelis

Lennart Henrikson, Zigmantas Gudžinskas, Darius Stončius 2009, Lietuvos gamtos fondas, UAB Baltijos kopija.

Spalvinga brošiūra apie upelius, jų gyvūniją ir augaliją bei reikšmę miškams.

Atsisiųsti:
Balinių vėžlių ir retųjų varliagyvių: skiauterėtųjų tritonų ir raudonpilvių kūmučių apsauga

Dr. Martina Meske, Nerijus Zableckis, Arūnas Pranaitis, Dalia Bastytė, Inga Kondratavičiūtė, 2008, išleido Lietuvos gamtos fondas, Leidykla

Ši knygelė skirta suteikti šalies visuomenei žinių apie balinius vėžlius ir retuosius varliagyvius, jų išsaugojimą, svarbą ir problemas. Taip pat aprašoma šių rūšių biologija, ypatybės, apsaugos priemonės.

Atsakingos miškininkystės pavyzdžiai

Darius Stončius, Danas Augutis, 2008, išleido LGF, Baltijos kopija

Knygelė apie demonstraciniuose miškuose įrengtus pažintinius takus ir juose pateikiamą informaciją. Ji skirta visiems pažintinių takų lankytojams. Norime, kad neturintys miško kartu su knygele pasiimtų naujas žinias apie mišką, o miško savininkai gautų ir žinių, ir patarimų, kaip pelningai tvarkyti savo valdą kuo mažiau kenkiant miškui.

Atsisiųsti:
Privačių miškų sertifkavimas grupėmis pagal FSC

Danas Augutis, 2005, išleido LGF, Daigai

Brošiūroje aprašoma sertifikavimo grupėmis tvarka, tokių grupių veikla, privalumai ir trūkumai. Leidinys skirtas privačių miškų savininkams, rangovams norintiems sertifikuotis.

Gamtotvarkos vaidmuo saugant biologinę įvairovę

Darius Stončius, Rimgaudas Treinys, Pranas Mierauskas, 2001, išleido LGF

Knygoje yra aprašomos gamtotvarkos prielaidos ir būtinybė, gamtotvarkinių planų rengimas bei gamtosauginis auditas. Ji skirta gamtosaugininkams, atsakingiems už biologinės įvairovės išsaugojimą, svarbių teritorijų apsaugą ir tvarkymą. Knyga gali būti naudinga ir saugomų teritorijų planų rengėjams, savivaldybių ekologams, Aplinkos ministerijos specialistams, miškininkams ir visiems, kuriems rūpi Lietuvos gamtos apsauga. Leidinys išleistas Pasaulio Banko lėšomis.

FSC kilmės patvirtinimo sertifikavimas

Tadas Kastanauskas, 2005, išleido LGF, Daigai

Brošiūra skirta medienos perdirbimo įmonėms, svastančioms ar jau nusprendusioms sertifikuotis pagal FSC. Leidinyje aprašyta sertifikavimo procedūra, standarto reikalavimai žaliavų ir prekių tiekimui, sandeliavimui ir gamybai.

Atsisiųsti:
FSC_kilm...imas.pdf (355.6 KB)
Į svečius miškan

Edmundas Greimas, Rūta Vaičiūnaitė, 1993, išleido LGF

Knygutėje aprašoma mažųjų miško turtų (grybų, uogų) naudojimas ir apsauga. Ji skirta plačiajai visuomenei. Išleistas UAB "Varėngrybas" lėšomis.

Vieversiai virš poligonų

Selemonas Paltanavičius, 1994, išleido LGF

Knygutė yra apie buvusių sovietinių karinių teritorijų Lietuvoje tyrimus. Joje pateikiami trumpi aprašymai apie gamtines vertybes 9 poligonuose. Skirta plačiajai visuomenei. Išleista Danijos gamtos fondo lėšomis (WWF Danija).

Mūsų mažosios kelionės

Selemonas Paltanavičius, 1995, išleido LGF

Tai jaunojo gamtininko kelionių į gamtą aprašymas. Išleistas Švarios Baltijos koalicijos (CCB) lėšomis.

Tokį pasaulį regiu

Selemonas Paltanavičius, 1995, išleido LGF

Leidinys apie gamtos pažinimą, skirtas jauniesiems gamtotyrininkams. Išleistas Švarios Baltijos koalicijos (CCB) lėšomis.

Draustiniai miegapelėms

Rimvydas Juškaitis, Vidmantas Malinauskas, Deivis Dementavičius, 1997, išleido LGF, Kaišiadorių savivaldybė

Leidinys apie miegapeles ir Strošiūnų bei Rumšiškių teriologinius draustinius (Kaišiadorių r.). Išleistas Kaišiadorių savivaldybės lėšomis.

Pelkės, jų vaidmuo ir apsauga

Rūta Vaičiūnaitė, Ričardas Baubinas, 1998, išleido LGF, Lietuvos geografų draugija, CCB

Tai straipsnių rinkinys apie pelkių vertę, panaudojimą ir apsaugos problemas. Skirtas plačiajai visuomenei, mokytojams ir moksleiviams. Leidinys išleistas Švedijos gamtos fondo (WWF Švedija) lėšomis.

Rusnės sala: jos gamta ir žmonės

Kazimieras Banys, 1999, išleido LGF, Rusnės gamtos fondas

Knyga apie Rusnės salos gamtines vertybes, jų apsaugą, salos gyventojus, istoriją ir kultūrą. Skirta plačiajai visuomenei. Leidinys išleistas Europos krantosaugos sąjungos ir Šiaurės Olandijos provincijos lėšomis.

Kuršių nerijos smėlynų augalai

Stasė Alenskienė, 2001, išleido LGF ir A. Rubavičienės IĮ

Leidinys apie Kuršių nerijos smėlynų augalus, iliustruotas spalvotomis nuotraukomis ir augalų aprašymais. Jis skirtas mokytojams, moksleiviams ir gamtininkams, kurie domisi Kuršių nerijos gamta ir augalais. Knyga išleista lietuvių ir rusų kalbomis pagal programą "Gamtos stebėjimas". Rusų kalba išleista knyga platinama Kaliningrado srityje. Tikimasi, kad ši knyga paskatins aktyvesnį tarptautinį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Kaliningrado mokytojų ir moksleivių. Leidinys išleistas Švedijos gamtos fondo (WWF Švedija) lėšomis.